Gry Edukacyjne dla Dzieci - Zabawa i Nauka Idą W Parze

Liczba produktów: 112
Kategorie
Filtruj

Edukacyjne gry dla dzieci – gry planszowe edukacyjne czy gry logiczne planszowe jakie wybrać?

Gry edukacyjne to świetny wybór dla dzieci w różnym wieku. Pomagają w nauce cyferek i literek, doskonalą spostrzegawczość, pozytywnie wpływają na koncentrację i pamięć. Rozwijają motorykę małą, a nawet ułatwiają naukę języków obcych. To wszystko sprawia, że zdecydowanie warto je mieć w swoim domu. Jakie gry edukacyjne będą najlepsze? Na które warto zwrócić uwagę? Odpowiadamy.

 

Gra edukacyjne dla dzieci – dlaczego warto podarować je dziecku?

Gry edukacyjne dla dzieci często związane są z jednym tematem. Przykładowo, pozwalają poszerzyć swoją wiedzę z zakresu geografii czy biologii. Maluchy poznają tym samym nowe kraje czy wyrażenia, uczą się nazywać części ludzkiego ciała czy też przeprowadzać obliczenia matematyczne. Gry edukacyjne umożliwiają też rozwijanie swoich pierwszych pasji.

Umiejętnie dobrane tytuły uczą zasad współpracy, pozwalają wspaniale spędzać czas, a także zacieśniać więzi z rówieśnikami oraz rodziną. Co więcej, im dłużej dzieci w nie grają, tym szybciej są w stanie rozumieć, że nie zawsze się wygrywa. Poznają również swoje mocne i słabe strony. Doświadczenia wyniesione z tego typu rozgrywek przydadzą się zatem i na kolejnych etapach życia. Oprócz tego wiele tytułów stymuluje umysł, dzięki czemu tworzą się w mózgu nowe połączenia nerwowe. Korzyści z takich gier są więc niezliczone! Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

 

Gry edukacyjne dla 9-latka - najpopularniejsze gry edukacyjne

Interesują Cię gry edukacyjne dla 9-latka? W takim razie sprawdź tytuły, które zadbają nie tylko o jego rozwój, ale i dostarczą mu masę rozrywki!

„Turniej czarodziejów” (Eppe)

„Turniej czarodziejów” to jedna z tych gier, która nie znudzi malucha przez długi czas!Jeśli Twoje dziecko fascynuje się magicznym światem Harry’ego Pottera, będzie to dla niego propozycja idealna. Na czym polega ów tytułowy turniej? Przede wszystkim na tym, że gracze mają za zadanie przygotowywać w kociołkach fantazyjne eliksiry, mieszając ze sobą rozmaite składniki. Przykładowo, gra składa się elementów, które pozwalają przygotować olej z mandragory czy pot hipogryfa. Posiada ona zatem walor edukacyjny, ponieważ przyrządzanie magicznych napojów to fantastyczne doświadczenie, pokazujące, jak wpływają na siebie różne substancje i materiały. Jest to zatem maksymalnie angażująca lekcja chemii!

 

„Super Cortex” (Rebel)

Gra, która rozwija wiele funkcji mózgu? To „Super Cortex”! W jej ramach Twoja 9-letnia pociecha może podejmować różne testy sprawdzające pamięć, szybkość oraz rozumowanie. Co więcej, gra obejmuje zadania, w których trzeba wykazać się myśleniem przestrzennym, analitycznym oraz logicznym. Na czym zatem ona polega? Najmłodszy gracz powinien odwrócić kartę leżącą na stosie, tak aby wszyscy mogli zobaczyć, co jest na niej napisane. Jeżeli jakiś uczestnik zna odpowiedź, powinien zakryć kartę ręka, a następnie podać rozwiązanie. W sytuacji, gdy ma on rację, otrzymuje daną kartę, którą może w pewnym momencie wymienić na części układanki. Wygrywa to osoba, która zdobędzie jej cztery części i ułoży z nich mózg.

 

Gry edukacyjne dla 8-latka

W przypadku 8-latków warto wybrać takie gry, które poszerzą ich wiedzę o świecie oraz ją usystematyzują. Na tym etapie widać już pewne zainteresowania dziecka, dlatego warto dopasować gry właśnie do nich.

„Kieszonkowiec geograficzny – Gdzie Rzym a gdzie Krym?” (Edgard)

„Kieszonkowiec geograficzny” to fantastyczna gra karciana dla dzieci od 7. roku życia, jednak z powodzeniem mogą w nią grać również dorośli i młodzież.Co więcej, mogą w niej uczestniczyć również młodsi uczestnicy, o ile potrafią czytać lub znajdą się w drużynie z taką osobą. Dzięki „Kieszonkowcowi…” można poznać nazwy stolic europejskich, a także ich lokalizacje oraz symbole z nimi związane. Gra pozwala uczyć się od podstaw, ale też odświeżać swoją pamięć na dane tematy. Karty można wykorzystać na kilka różnych sposobów opisanych w instrukcji. Nadają się one zarówno do samodzielnego korzystania, jak i gry zespołowej, w której może brać udział wielu uczestników.

 

„BrainBox - Piłka Nożna” (Rebel)

Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej? W takim razie będzie zachwycone grą „BrainBox – Piłka Nożna”. Znajduje się w niej 55 kart, a na nich z kolei 440 pytań dotyczących znanych piłkarzy oraz klubów piłkarskich. Dzięki temu można lepiej poznać ciekawostki o popularnych zawodnikach i rozmaitych ligach, i to nawet z najdalszych zakątków globu. Gra ćwiczy pamięć, zmysł obserwacyjny jak również spostrzegawczość. Warto dodać, że jest dostępna również w wersji w języku angielskim – wówczas można nauczyć się wielu słówek. Gra stymuluje również pamięć wzrokową. Oba warianty gry wytwarzane są z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

Gry edukacyjne dla 7-latka

Gry edukacyjne dla 7-latka potrafią być naprawdę wciągające. Najlepszym dowodem są podane niżej tytuły, które potrafią być niezwykle angażujące. Zadbaj o rozwój malucha i wybierz przynajmniej jeden z nich!

 

„Anatomia dla malucha” (Clementoni)

Chcesz, aby dziecko dowiedziało się, jak zbudowany jest człowiek?Pomoże mu w tym „Anatomia dla malucha”. Nie jest to, co prawda, typowa gra edukacyjna, a raczej układanka, która wprowadzi smyka w tajemniczy świat ludzkiej biologii. Składa się ona z jednego dużego plakatu i dwóch kompletów puzzli przedstawiających szkielet oraz układ sercowo-naczyniowy, wraz z narządami. Zadaniem malucha jest ułożenie ich w odpowiednim miejscu, we właściwych otworach. Dzięki takim zabawom dziecko może poznać ludzką anatomię przy jednoczesnym wykonywaniu przyjemnych ćwiczeń dotykowych. Kto wie, być może ów tytuł przy okazji wykształci przyszłego lekarza? :)

 

„Quiz matematyka” (Lisciani)

Zależy Ci, aby dziecko poszerzyło swoje wiadomości z zakresu matematyki? W takim razie „Quiz matematyka” będzie wyborem idealnym. Dzięki niej maluch pogłębi swoją wiedzę, jeśli chodzi o arytmetykę i tabliczkę mnożenia. Gra polega na tym, że trzeba odpowiadać na pytania i przesuwać pionki po planszy. Maluchy rozwiązują więc różne problemy matematyczne, doskonale się przy tym bawiąc. Przy okazji zdobywają rozmaite odznaki, rozwijają umiejętności dotyczące rozumienia tekstu oraz uczą się zasad współżycia społecznego. Quiz został podzielony na trzy poziomy trudności, dzięki czemu można z niego korzystać już w wieku 5 lat.

 

Gry edukacyjne dla 6-latka

Zależy Ci, aby Twoja pociecha spędzała czas w interesujący sposób? Oto propozycje wartościowych gier edukacyjnych dla 6-latka, które zagwarantują mu przy okazji wspaniałą zabawę!

 

„Mistrz wiedzy” (Trefl)

To przekrojowa gra poszerzająca wiedzę na temat różnych dziedzin, m.in. historii oraz przyrody. Co więcej, pozwala dowiedzieć się sporo o wynalazkach, a także kulturze i sztuce. Dzięki temu, że umożliwia ona grę na trzech różnych poziomach umiejętności, można ją dopasować do aktualnego stanu wiedzy malucha. Co więcej, można w nią grać w 3 rożnych wariantach, dzięki czemu cała zabawa może być jeszcze bardziej urozmaicona. Warto dodać, że z owej gry można korzystać również i w latach szkolnych – wówczas wspaniale usystematyzuje ona i utrwali zgromadzoną już wiedzę.

 

„Guess In 10 Animals” (Skillmatics)

Jeśli interesują Cię gry edukacyjne dla 6-latka, „Guess In 10 Animals” będzie strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy mają w jej ramach zadawać pytania, które pomogą im odgadnąć, jakie zwierzę jest zaprezentowane na danej karcie gry. Na każdej z nich dodatkowo umieszczone są podpowiedzi oraz wskazówki, które pozwalają dowiedzieć się czegoś nowego np. o reniferach, ptakach czy też pingwinach. Wygrywa osoba, która jak najszybciej odgadnie zwierzęta umieszczone na siedmiu kartach. Tego rodzaju zabawa nie tylko poszerza horyzonty, ale rozwija również umiejętności społeczne, uczy rozwiązywania problemów, a przy okazji stymuluje kreatywne myślenie.

 

 

Gry edukacyjne dla 5-latka

Gry edukacyjne dla 5-latka urozmaicą czas dziecku i całej jego rodzinie. Oto nasze najciekawsze propozycje: pozwolą nauczyć go odczytywania wskazówek zegara oraz nauczą podstaw ekonomii.

 

„Zegar. Gra edukacyjna” (Kapitan Nauka)

Jeśli chcesz nauczyć dziecko odczytywać godziny na podstawie wskazówek zegara, ta gra okaże się genialnym pomysłem.Co więcej, uczy ona również odczytywanie zegara cyfrowego. Ważne jest to, że pozwala ona bawić się aż na 12 różnych sposobów, które opisane zostały w instrukcji. Różne warianty ćwiczą myślenie logiczne, uczą refleksu i spostrzegawczości, poprawiają pamięć i koncentrację. Co więcej, poszczególne gry mają różne stopnie trudności, które można dopasować do aktualnego poziomu malucha. Dzięki nim, oprócz posługiwania się zegarkiem, dzieci nabywają szerokie spektrum umiejętności, włączając w to planowanie oraz podejmowanie decyzji.

 

„Monopoly Junior” (Hasbro)

Jeżeli uważasz, że umiejętność zarządzania finansami jest ważna, już od najmłodszych lat warto edukować na ten temat swoje dzieci. Nieocenioną pomocą okaże się gra „Monopoly Junior”, która różni się od klasycznego „Monopoly” poziomem skomplikowania. Plansza jest mniejsza o połowę, a zasady – trochę inne. W odmienny sposób prezentują się również same pionki, które mają w tym przypadku postać urokliwych zwierzątek. To wszystko sprawia, że jest to świetna gra ekonomiczna dla początkujących - zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

 

 

Gry edukacyjne dla 4-latka

Jakie gry edukacyjne spodobają się 4-latkowi? Z pewnością te, które maksymalnie go zaangażują i które pozwolą mu fantastycznie się bawić.

 

„Nogi stonogi” (Egmont)

„Nogi stonogi” to wciągająca gra planszowa, ciesząca się sporą popularnością.We wspaniały sposób łączy naukę z zabawą. Uczestnicy muszą rzucać kostką oraz ubierać stonogę w buty oraz kolorowe skarpetki. W międzyczasie muszą decydować iloma i którymi kostkami chcą rzucać oraz ile butów i w jakich kolorach chcą zdobywać. Wygrywa ta osoba, która zbierze dla swojej stonogi największą liczbę butów i której stonoga będzie najdłuższa. To tak w dłużmy skrócie. Dodatkowym urozmaiceniem gry jest to, że na kostkach nie ma typowych oczek, ale właśnie opisane elementy odzieży. Czego się można nauczyć dzięki temu tytułowi? Z pewnością gra ułatwia naukę liczenia i rozpoznawania kolorów. Pokazuje też, na czym polega myślenie strategiczne.

 

„Mówiące pióro” (Clementoni)

Interesuje Cię gra edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym? Oto i ona. „Mówiące pióro”, bo o nim mowa, wprowadza maluchy w fascynujący świat liczb i liter, zwierząt, kształtów i kolorów, w zależności od wybranego wariantu. Gra składa się z kart edukacyjnych oraz 500 quizów. Odpowiedź na poszczególne pytania można poznać dzięki elektronicznemu długopisowi, który mówi, czy dana odpowiedź jest prawidłowa, czy też nie. To z kolei sprawia, że grą można się bawić nawet samodzielnie. Pewne jest to, że „Magiczne Pióro” pobudza logiczne myślenie, wspomaga rozwój zmysłu obserwacyjnego, a przy okazji zapoznaje dzieci z cyferkami, literami, gatunkami zwierząt, itd.

 

 

Gry edukacyjne dla 3-latka

Najlepsze gry edukacyjne dla 3-latka to te zabawne, z prostymi zasadami.

 

„Lotto farma” (Djeco)

„Lotto farma” to świetna gra sensoryczna dla dzieci już w wieku 3 lat. Wykorzystuje ona zasady znanego nam wszystkim koła fortuny. Zadaniem graczy jest kręcenie wskazówką na tarczy, na której znajdują się rożne kategorie. Następnie, korzystając jedynie ze zmysłu dotyku, trzeba odnaleźć w woreczku wylosowane zwierzątko, przedmiot lub roślinę, na podstawie ich kształtu. Gra genialnie rozwija koordynację manualną dziecka, ćwiczy logiczne myślenie oraz rozwija poczucie estetyki (dzięki temu, że dołączone do gry figurki są naprawdę piękne).

 

„Mama i dziecko” (Roter Kafer)

„Mama i dziecko” to edukacyjna gra, która pozwoli nabywać podstawową wiedzę o mieszkańcach farmy. Jest to, innymi słowy, układanka z wiejskimi scenkami. Gra składa się z rzepów, dzięki którym można dopasować do każdego dorosłego zwierzątka jego dziecko. Prosiaczek powinien się znaleźć więc obok świnki, a cielątko – obok krówki. I w ten sposób należy je ułożyć na planszy. Co więcej, kartoniki można nawlekać na kółko, dzięki czemu maluch jest w stanie rozwijać motorykę małą. Gra rozwija nie tylko wiedzę o zwierzątkach, ale także wyobraźnię, logiczne myślenie, jak również i pamięć. „Mama i dziecko” składa się z kilkunastu elementów i kilku plansz – to, ile jest ich dokładnie, zależy od konkretnej wersji gry.

 

 

Gry edukacyjne dla 2-latka

Jakie gry edukacyjne dla 2-latka będą najlepszym rozwiązaniem? Z pewnością te, z których można korzystać na wiele różnych sposobów.

 

„Figury i kolory. Montessori” (Clementoni)

Chcesz wprowadzić dziecko w świat figur geometrycznych?Zależy Ci, aby poznało kolory – zarówno podstawowe, jak i pochodne? Jeśli tak, ta propozycja będzie idealna. Stanowi ona najlepszy dowód na to, że już w wieku 2 lat można grać w gry edukacyjne. Gra polega na umieszczaniu kartoników z wyciętymi kształtami na kolorowych elementach, a następnie na łączeniu ich z określonymi kształtami. Jednak jest to dopiero początek, ponieważ jest to tylko jedna z gier, która pozwala bawić się omawianą przez nas pozycją na wiele różnych sposobów. Do każdego opakowania dołączona jest instrukcja z rozmaitymi propozycjami zabaw. Cała gra inspirowana jest metodami pedagogiki Montessori. Pozostaje tylko ją przetestować!

 

„Układanka Piżamki” (Granna)

Jeśli chodzi o gry edukacyjne dla 2-latka, warto również zwrócić uwagę na „Układankę Piżamki”. Zadaniem uczestników jest takie skompletowanie garderoby, dzięki któremu piżamka będzie dopasowana do poduszki. Jeśli dziecko ma jednak ochotę, aby nieco inaczej dobierać zestawy ubrań,  ta gra jak najbardziej na to pozwala. Na tym jednak jej potencjał nie kończy, ponieważ umożliwia ona, przy pomocy różnych elementów, grać w grę z elementami memory. Przykładowo można odwrócić wszystkie spodenki i koszulki kolorami do dołu. Następnie należy odkrywać po dwa elementy naraz. Osoba, która znajdzie szybciej dwa pasujące do siebie elementy garderoby wygrywa.

 

 

Podsumowanie

Gry edukacyjne mają różne oblicza. Oprócz funkcji rozrywkowej, spełniają również rolę dydaktyczną. Pozwalają one wspaniale spędzić wiele wieczorów z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, w niektóre tytuły można grać już od 2. roku życia! Wiele wyjątkowych gier edukacyjnych znajdziesz również w Fabryce Puzzli. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz idealny tytuł dla swojego dziecka!

 

 

Szukasz dalej "gra edukacyjne dla dzieci" ?

Gra do nauki tabliczki mnożenia, gry logopedyczne, gra kooperacyjna czy gry do nauki czytania.

Jeśli szukasz gier edukacyjnych dla dzieci, mam dla ciebie świetną ofertę! Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór gier, które pomogą twoim dzieciom rozwijać różne umiejętności i zdolności.
Znajdziesz u nas gry karciane, które pomogą ćwiczyć spostrzegawczość i szybkość reakcji. Gry planszowe, które pomogą rozwijać umiejętność planowania i strategii oraz ćwiczyć umiejętności matematyczne. Gry słowne, które pomogą rozwijać słownictwo i umiejętność tworzenia słów. I wiele innych.
Nasze gry są świetną rozrywką dla całej rodziny i pochłoną was na wiele godzin. Są również świetnym sposobem na urozmaicenie zabawy dla dzieci i zapewnienie im różnorodności podczas zabawy.
Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym i życzymy udanej zabawy z naszymi grami edukacyjnymi dla dzieci!