• Kategorie
  • Szukaj
  • Projektowanie puzzli - Pomoc na każdym etapie

Najważniejsze elementy przy projektowaniu puzzli

 

Puzzle to zabawa dla wszystkich grup wiekowych. Moje dzieci uwielbiają puzzle, a ja układam je od czasu, gdy były jeszcze niemowlętami. Jeśli jesteś taki jak ja, to wiesz, że jest wiele różnych rodzajów puzzli do wyboru - puzzle o nowatorskich kształtach, klasyczne układanki o skomplikowanych wzorach, a nawet takie o tematyce zwierzęcej lub przyrodniczej. Jednak jeśli nie masz dobrego zrozumienia, jak ułożyć puzzle jeszcze, to może być dość frustrujące! Dziś porozmawiamy o tym, co sprawia jak wyglądają dobre puzzle.

 

 

Wysokiej jakości puzzle - projektowanie puzzli jakościowych

Projekt puzzli jest równie ważny jak ich elementy, a jeśli chodzi o znalezienie dobrych puzzli, opłaca się wiedzieć trochę o artystach, którzy je stworzyli. Na szczęście dla Ciebie (i Twoich klientów), istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Na przykład:

Jeśli masz klienta, który lubi puzzle zaprojektowane przez jednego artystę, możemy nawiązać z nim współpracę lub zaproponujemy wykonanie stylem wykonanym przeze nas :)

 

 

Kształt projektowanych puzzli

Kształt jest zdecydowanie kluczowym elementem przy projektowaniu puzzli. Kształt kawałków będzie miał wpływ na to, jak łatwo lub trudno jest dla kogoś, aby zakończyć ich układanki. Jeśli chcesz, aby Twoje puzzle były bardziej wymagające, to upewnij się, że masz asymetryczne kawałki z dużą ilością kątów i krzywych, które nie są symetryczne ze sobą. Z drugiej strony, jeśli chcesz ułatwić ludziom ukończenie ich układanki (lub po prostu dlatego, że nie masz wystarczająco dużo czasu), to użyj kształtów, które są mniej skomplikowane i symetryczne; w ten sposób będą w stanie umieścić je razem znacznie szybciej niż gdyby próbowali dopasować nieregularne kształty o różnych rozmiarach ze sobą.

Kształt Twojego pudełka może również wpłynąć na to, jak długo zajmie komuś ukończenie jednej z Twoich łamigłówek: Prostokątne pudełko zajmie więcej miejsca na każdej półce niż inne formy, takie jak trójkąty lub ośmiokąty; dlatego jeśli idziesz na kompaktowe opcje przechowywania, to wybierz coś innego zamiast!

 

Wysokiej jakości fotopuzzle lub dedykowane projekty graficzne

Jeśli projektujesz układankę, to musi ona mieć obraz. W przeciwnym razie, co my tu robimy? Nie masz czasu, aby stworzyć puzzle z kawałkami, które są tylko solidnymi kolorami. A nawet jeśli to zrobisz, byłoby to dość nudne i bezcelowe.

Porozmawiajmy więc o zaletach jakie posiadają dedykowane projekty graficzne na puzzlach.

Po pierwsze: plusy!

  • Wygląda lepiej, gdy jest zdjęcie w środku tych wszystkich pustych kawałków (jak inaczej ludzie będą wiedzieć, jak będzie wyglądał produkt końcowy?)
  • Ludzie lubią patrzeć na zdjęcia (dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych). Dziecko wewnątrz każdego z nas nadal chce połączyć się z czymś znajomym i pocieszającym, jak splatamy razem setki lub tysiące małych kawałków w jeden spójny obraz, który mówi nam, kim jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy.

 

Orientacja kawałka każdego puzzla

Możesz również uczynić swoją układankę trudniejszą, orientując kawałki w taki sposób, że trudno jest zobaczyć, co kawałek idzie gdzie. Można to zrobić poprzez umieszczenie kawałków o różnych kształtach razem, lub tworząc niesymetryczne granice wokół każdego kawałka.

Może wydawać się dziwne myśleć o utrudnianiu ludziom rozwiązywania zagadek, ale w rzeczywistości istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Na przykład, jeśli projektujesz układankę z motywem zwierzęcym i chcesz, aby była ona wyzwaniem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci (które mogą potrzebować dodatkowego czasu), rozważ użycie kształtów innych niż te występujące w naturze - trójkątów zamiast kół lub kwadratów zamiast trójkątów - a następnie ich pogrupowaniu, które są nieco przesunięte względem siebie, tak aby wyglądały jak skupiska skał na ziemi, a nie drzewa wyrastające z ziemi. Można również użyć jasnych kolorów i wzorów (zamiast stonowanych tonów), więc kiedy ktoś patrzy na ukończoną układankę myśli "Wow! Zajęłoby mi to tygodnie tylko po to, aby umieścić wszystkie te kawałki w miejscu!".

 

Układanie puzzli to świetna zabawa dla całej rodziny.

Układanie puzzli to świetne zajęcie dla całej rodziny. Można to robić z przyjaciółmi lub samodzielnie, podczas oglądania telewizji i słuchania muzyki, a także podczas podróży samochodem lub autobusem. Układanie puzzli to także świetny sposób na relaks i zabicie czasu w stresujących momentach, takich jak egzaminy czy terminy w pracy. Chociaż nie jest to tak dobre dla środowiska, jak granie w gry wideo lub czytanie książek na urządzeniach elektronicznych, to jednak jest to zajęcie, z którego mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli!

 

Zaprojektowanie własnych puzzli będzie z nami łatwe

Kiedy robisz puzzle, możesz wybierać spośród wielu różnych kształtów i rozmiarów. Możesz również użyć różnych kolorów i wzorów dla każdego kawałka. Jeśli chcesz dodać obraz na kawałki to sprawi, że będą bardziej spersonalizowane, ale jeśli nie to są one nadal tak samo zabawne! Wreszcie istnieje wiele różnych sposobów orientacji każdego kawałka, więc nie martw się o utknięcie, bo zawsze jest coś nowego w ofercie.