Domino dla dzieci

2022-10-07 07:22:00
Domino dla dzieci

 

Domino dla dzieci cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Przede wszystkim dlatego, że umożliwia stymulowanie rozwoju dziecka przez zabawę. Z pewnością zaskoczą Cię informacje na temat zalet gry w domino dla dzieci, jej rodzajów i zasad. Dlatego poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat domino dla dzieci, w tym jego zalety. W tym tekście omawiamy również zasady gry w domino dla dzieci.

 

Domino i jego rodzaje

Domino jest grą, której historia powstania jest w dalszym ciągu nieznana. Jednak gra prawdopodobnie narodziła się w Chinach, w XII wieku. W Polsce, domino zyskało popularność dopiero w XVIII wieku. I od tamtego okresu cieszy się dużą popularnością wśród każdej grupy wiekowej. Aktualnie w domino grają zarówno dzieci, jak i młodzież, dorośli oraz seniorzy. Oprócz klasycznej gry w domino, na przestrzeni lat narodziły się jej różne odmiany. Dlatego obecnie jest możliwa nawet gra w domino 2-latków. Oczywiście zasady gry w domino dla dzieci w tak młodym wieku nieco się różnią od zasad gry w domino dla dorosłych.

 

Gra w domino dla dzieci

Domino dla dzieci obejmuje zarówno klasyczne domino, jak i jego różnorakie odmiany, które przeznaczone są dla graczy w różnych kategoriach wiekowych. Przy czym wymienić wśród nich można między innymi:

  • domino z obrazkami, zwane też domino obrazkowym,
  • sensoryczne domino,
  • domino edukacyjne.

Należy podkreślić, że wspomniane rodzaje domino różnią się między sobą w zauważalny sposób. Pierwsze z wymienionych, czyli domino z obrazkami, opiera się na ułożeniu kolejno pasujących do siebie nadruków na kamieniach. Czyli zasady są podobne do tradycyjnego domino, tylko zamiast oczek, są obrazki. Domino edukacyjne, zwane jest również matematycznym. W zależności od gry w domino, zakłada dopasowanie pól kamieni z działaniami matematycznymi z wynikami tych działań lub dopasowanie liczb do innych liczb albo dopasowanie pól z figurami geometrycznymi do właściwych figur na innych polach. Z kolei domino sensoryczne, które zawiera elementy SI, czyli integracji sensorycznej. Zasady polegają na dopasowaniu pasujących do siebie faktur.

 

Zalety gry w domino dla dzieci

Gra w domino ma mnóstwo zalet. Najważniejszą zaletą gry w domino dla dzieci jest to, że sprawia radość dzieciom w każdym wieku. Poza tym domino wpływa korzystnie na odprężenie się. To również dobry sposób na spędzenie czasu z rówieśnikami lub rodziną. Warto wiedzieć, że domino wpływa pozytywnie na:

  • małą motorykę,
  • sensorykę,
  • rozwój poznawczy i emocje.

Dlatego domino dla dzieci to rewelacyjna metoda nauki przez zabawę. Poza tym, jej plusem jest również to, że zajmuje mało miejsca i bez problemu można zagrać w nią zarówno w domu, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów.

 

Mała motoryka a domino dla dzieci

Domino dla dzieci wpływa pozytywnie na małą motorykę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dziecko uczy się i trenuje chwytanie małych elementów i ustawianie ich we właściwy sposób.

 

Wpływ domino dla dzieci dla sensorykę

Gra domino dla dzieci, a dokładniej domino sensoryczne, wpływa pozytywnie na sensorykę dziecka. Kontakt z różnymi fakturami, wypełnieniami, etc., ma na niego doskonały wpływ.

 

Rozwój poznawczy a domino dla dzieci

Rozwój poznawczy dziecka również zmienia się pod wpływem domino dla dzieci. Ponieważ domino jest grą edukacyjną, wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny dziecka, w tym na umiejętność logicznego myślenia. Poza tym domino dla dzieci wpływa pozytywnie na koncentrację i spostrzegawczość. Nie pozostaje bez wpływu na kreatywność i pomysłowość.

 

Wpływ gry w domino dla dzieci na emocje

Co ciekawe, gra domino dla dzieci wpływa również na ich emocje. Oczywiście w pozytywny sposób. Maluchy uczą się przegrywać. Dzięki czemu rozwijają umiejętność panowania nad negatywnymi emocjami. Ponadto domino dla dzieci wpływa na samopoczucie dzieci, ponieważ stanowi doskonałą zabawę dla każdej grupy wiekowej. Domino dla dzieci lepiej niż wiele innych gier, wycisza dziecko. Dlatego w domino można grać z powodzeniem wieczorową porą.

 

Czego uczy domino?

Domino dla dzieci uczy zasad matematyki i logicznego myślenia. Poza tym gra domino dla dzieci uczy cierpliwości. Kiedy Twoje dziecko zacznie regularnie grać w domino dla dzieci, szybko zauważysz tego efekty.

                                                                                                                             

Zasady gry w domino dla dzieci

Zasady gry w domino dla dzieci są zbliżone do gry w klasyczne domino. Jednak w zależności od rodzaju gry domino, zmienia się nieco sposób dokładania kolejnych kamieni. Mimo wszystko zasady gry w domino dla dzieci są na tyle proste, że bez problemu poradzi sobie nawet przedszkolak.

 

Jak się gra w domino dla dzieci

Oczywiście zawsze warto wcześniej wiedzieć, jak grać w domino dla dzieci. Podczas gry w domino dla dzieci należy dokładać kolejne kamienie zgodnie ze wskazaniami na polu, do którego należy dostawić kolejny kamień. W zależności od rodzaju gry w domino, może to być cyfra, równanie matematyczne, rysunek, obrazem albo inna faktura. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, jak się gra w domino z obrazkami lub domino matematyczne, zerknij na dołączoną przez producenta domino instrukcję gry.

 

Gdzie można kupić domino?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można kupić domino dla dzieci, podpowiadamy, że w zależności od tego, ile chcesz zamówić egzemplarzy domino, możesz kupić domino bezpośrednio od producenta, czyli Fabryki Puzzli lub w jego sklepie internetowym.

 

Autor:Daniel