Szukasz idealnego prezentu dla dzieci? Z pewnością nie jest to łatwe. Upominki świąteczne powinny doskonale wpisywać się w upodobania maluchów – tylko w ten sposób zapewnią im prawdziwą radość. Pewne jest to, że żaden z ich nie pogardzi grami, niezależnie od tego, czy będą to karcianki, czy też planszówki. Zobacz, jakie paczki mikołajkowe z grami ucieszą je najbardziej!

Paczki mikołajkowe z grami planszowymi

Paczki mikołajkowe z grami planszowymi

Obawiasz się, że jako Mikołaj nie spełnisz dziecięcych marzeń? W takim razie polecamy zestawy z grami planszowymi. To świetna intelektualna rozrywka zarówno dla młodszych, jak i starszych maluchów. Dzięki nim można wyostrzyć spostrzegawczość oraz poprawić pamięć i koncentrację. Planszówki świetnie stymulują również wyobraźnię – w końcu nierzadko podczas tego rodzaju zabaw przenosimy się do krainy fantazji. Uczą one także logicznego myślenia oraz zauważania związków przyczynowo-skutkowych.

Odpowiednio dobrane paczki mikołajkowe z grami planszowymi mogą pomóc rozwijać się dzieciom również na innych płaszczyznach. Ważne jest to, że uczą one współpracy oraz zasad fair-play. Pozytywnie wpływają również na zdolności organizacyjne, a maluchy nabywają dzięki nim umiejętność planowania oraz opracowywania strategii działania. Jesteśmy pewni, że paczki tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko podczas Mikołajek, ale również i w święta Bożego Narodzenia.

Paczki mikołajkowe z grami karcianymi

Paczki mikołajkowe z grami karcianymi

Świąteczne dni mogą upłynąć również pod znakiem karcianek! Co więcej, gry tego typu goszczą również na stołach o innych porach roku i umilają wiele wieczorów. Dzięki temu pomagają one wzmocnić relacje np. między rodzeństwem. Ponadto z wielu z nich mogą korzystać zarówno maluchy, jak i dorośli, np. podczas parapetówek lub innych spotkań towarzyskich.

Nie wszyscy wiedzą jednak, że gry karciane pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. Podczas tego typu rozgrywek uruchamiają się bowiem w głowach maluchów różnorodne procesy myślowe – aby wygrać, trzeba czasem pokombinować oraz zapamiętać różne informacje. Karcianki wymagają również przekładania i przesuwania kart, co z kolei pozytywnie oddziałuje na umiejętności motoryczne.

Paczki mikołajkowe z grami edukacyjnymi

Paczki mikołajkowe z grami edukacyjnymi

Paczki mikołajkowe mogą zawierać także gry edukacyjne, które pozwalają zamienić naukę w emocjonującą zabawę. Pomagają one realizować wiele celów dydaktycznych oraz wychowawczych. Umożliwiają rozwój kreatywności, a przy okazji uczą dzieci samodzielności. Jednocześnie dzięki nim maluchy uczą się przyswajania reguł oraz procedur postępowania. Z powodzeniem mogą być one wykorzystywane nie tylko w domu, ale również w szkołach i świetlicach. To wszystko sprawia, że nasze paczki mikołajkowe z grami edukacyjnymi mogą pomóc się dzieciom realnie rozwijać.

Warto dodać, że wiele gier omawianego typu poszerza zasób słów i pomaga się koncentrować. Dzięki nim można ćwiczyć logiczne myślenie oraz kojarzyć fakty. Uczą one także cierpliwości i wytrwałości. Pozwalają poznać swoje mocne strony, a tym samym wzmacniają pewność siebie. Z łatwością można znaleźć również takie gry edukacyjne, które pomagają w nauce języków obcych, dzięki czemu maluchy mogą szybciej osiągnąć płynność w czytaniu, pisaniu oraz mówieniu, np. po angielsku.

Paczki mikołajkowe z grami memory

Paczki mikołajkowe z grami memory

Paczki mikołajkowe z grami memory to kolejna propozycja, którą warto rozważyć, wybierając prezent dla dzieci. Mowa tu oczywiście o grach pamięciowych, które polegają na znajdywaniu dwóch tych samych (lub podobnych) kart. Można w nie grać zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie. Stanowią one fantastyczne źródło rozrywki, pozwalają rozwinąć koncentrację, uwagę oraz cierpliwość. Kształtują również zmysł dotyku.

Ważne jest to, że gry memory pozwalają przyswajać przy okazji różne informacje. Karty z obrazkami mogą pomóc dziecku nauczyć się rozpoznawania poszczególnych gatunków zwierząt i roślin, flagi różnych państw czy nawet słówka w języku obcym. Gry tego rodzaju polecane są również dzieciom mających problemy z integracją sensoryczną.


Zestawy świąteczne z grami domino

Zestawy świąteczne z grami domino

Domino to kolejna niezwykła gra, która potrafi zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jej zasady nie są skomplikowane, dlatego z powodzeniem można w nią grać nawet z najmłodszymi. Stanowi ona świetny trening logicznego myślenia, uczy planowania ruchów w dłuższej perspektywie oraz przewidywania ruchów przeciwnika. Pozytywnie wpływa na myślenie strategiczne, spostrzegawczość, jak również i pamięć. Klasyczna wersja domino pomaga także w nauce liczenia: dodawania, mnożenia, a także wykonywania innych działań matematycznych.

Gry domino są spotykane dziś w bardzo wielu wariantach. Dzięki starannie dobranym grafikom, które nierzadko zastępują oczka, pomagają one w nauce słówek, a także rozpoznawania cyfr czy literek. Z pewnością uczą one również koncentracji i cierpliwości oraz doskonalą umiejętności motoryczne. Co więcej, dzięki nim dzieci nabywają również umiejętność oswajania emocji – zarówno tych związanych ze zwycięstwem, jak i tych będących reakcją na porażki.


Kuferki świąteczne z grami dla chłopców i dziewczynek

Kuferki świąteczne z grami dla chłopców i dziewczynek

Nasze kuferki świąteczne są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzą się zarówno u chłopców, jak i dziewczynek. Mamy świadomość, że klasyczne podziały mogą być krzywdzące dla wielu maluchów –wiemy, że nie każdy chłopiec lub samochody i nie każda dziewczynka kocha księżniczki. Pewne jest natomiast to, że oferowane przez nas gry nie są dedykowane żadnej konkretnej płci. Mamy pewność, że sprawią one przyjemność praktycznie wszystkim maluchom.
Dlaczego wybrać nasze paczki świąteczne z grami?
Dlaczego wybrać nasze paczki świąteczne z grami?

Teoretycznie paczkę z grami możesz przygotować samodzielnie. Jeżeli zależy Ci jednak na oszczędności czasu lub chcesz dopasować prezenty idealne do wieku dzieci, warto powierzyć to specjalistom. Komponując zestawy mikołajkowe, bierzemy pod uwagę m.in. takie aspekty, jak:

  • poziom trudności gier,
  • rodzaje elementów,
  • materiał wykonania.

Wszystko to sprawia, że inne paczki tworzymy dla trzylatków, a inne dla sześciolatków.

 

Paczki mikołajkowe z grami w Fabryce Puzzli

Potrzebne Ci paczki mikołajkowe z grami, ale nie masz zbyt wiele czasu? Nie wiesz, jak odpowiednio dobrać tytuły do wieku dzieci? Nie ma problemu – z przyjemnością zajmiemy się tym za Ciebie. Możesz wybrać jeden z naszych gotowych zestawów lub stworzyć własny. Ważne jest również to, że paczki wysyłamy naszym klientom na bieżąco, a w okresie przedświątecznym wskakujemy na jeszcze wyższy poziom wydajności. Chcesz wybrać paczkę idealną? Potrzebujesz porady? Jeśli tak, skontaktuj się z nami!