Trudno nie zgodzić się z tym, że wielkanocny zajączek na dobre rozgościł się w polskich domach. Widoczny jest na świątecznych dekoracjach i słodyczach. A do tego przynosi dzieciom prezenty! Zabawki na Wielkanoc dla dzieci to już tradycja. Zanim jednak podpowiemy, jaka może być zabawka na Wielkanoc dla dziecka, powiemy skąd pochodzi... zajączek i co ma wspólnego z jajkami.

 Wielkanocny zajączek swoje początki ma w zwyczajach niemieckich. Dlatego najpierw dotarł do zachodniej części naszego kraju. Pierwsze zajączka poznały dzieci ze Śląska, Pomorza i z Wielkopolski. Zgodnie z tradycją dostawały one od tego uroczego zwierzątka drobne prezenty. Były to przede wszystkim słodycze. A dokładniej czekoladowe jajka. Nie było jednak aż tak łatwo. Bowiem najmłodsi musieli je znaleźć. Dlatego w wielkanocny poranek dzieci ruszały do ogrodów. Tam zaczynała się zabawa! W niektórych rejonach maluchy miały za zadanie, aby odnaleźć koszyczek ze słodyczami. Natomiast w innych były pochowane w różnych miejscach jajka. Wiązała się z tym jeszcze jedna trudność. Zazwyczaj dzieci ścigały się, które znajdzie więcej słodkości.Dlaczego wielkanocny zajączek przynosi jajka?

Pewnie wiele osób nie raz zastanawiało się, jak połączyć zajączka wielkanocnego i jajka. Choć wydaje się, że jedno z drugim nie ma związku, jest w tym pewna logika. Oczywiście nie chodzi tu o bajki. Za inspirację tego zwyczaju uznaje się bowiem pewien przyrodniczy fakt. Otóż są gatunki polnych ptaków, które wiosną składają jajka w... opuszczonych zajęczych legowiskach. Dawniej praktykowało się szukanie ich, żeby właśnie pozbierać ptasie jaja. Wybierano się wówczas grupkami, aby odnaleźć jak najwięcej tych ówczesnych przysmaków. Zatem jak widać istnieje logiczne wytłumaczenie łączące zajączka i wielkanocne jajka.Zabawki na Wielkanoc czy słodycze?

Rozważając prezenty dla dzieci na Wielkanoc warto zastanowić się, czy postawić na słodycze czy raczej wybrać zabawkę. Rodzice coraz częściej preferują drugą opcję. Coraz więcej osób unika bowiem słodyczy. W wielu domach dzieci mają wyznaczone dni, kiedy mogą je jeść. Oczywiście ilości słodyczy również są często regulowane. Wynika to z tego, że powszechnie wiadomo, iż słodycze nie przynoszą zbyt wielu korzyści. Dodatkowo dzieci dostają je przy wielu różnych okazjach, a ich nadmiar bywa nawet szkodliwy. Dlatego właśnie zabawka na Wielkanoc staje się coraz popularniejszym pomysłem na upominek. Tym bardziej, że mnóstwo zabawek ma pozytywny wpływ na najmłodszych. WFabryce Puzzliznajdziesz zabawki na prezent na Wielkanoc, które nie tylko spodobają się dziecku, ale też spełnią oczekiwania dorosłych i pozwolą maluchowi czy starszakowi spędzać czas miło i konstruktywnie.Zabawka na Wielkanoc


Jaka zabawka na Wielkanoc będzie najlepsza?

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że zabawka na Wielkanoc dla dziecka nie powinna być kosztownym prezentem. Zabawki na Boże Narodzenie czy Dzień Dziecka zazwyczaj są droższe. Z kolei prezent na Wielkanoc dla dziecka ma raczej charakter symboliczny. Dlatego warto mieć po prostu dobry pomysł! 

Szukając zabawki od zajączka należy przede wszystkim kierować się zainteresowaniami i gustem dzieci. Są jednak pewniaki, które zawsze zdają egzamin. Dlatego polecamy, żeby postawić na coś sprawdzonego i nieskomplikowanego.
Gra karciana to świetna zabawka na Wielkanoc dla każdego dziecka

Na liście zajączka może znaleźć się m.in. taka zabawka na Wielkanoc jak fajna karcianka. Są gry karciane dla dzieci, które mają łatwe reguły przy czym są jednocześnie wciągające. Można do nich z pewnością zaliczyć Uno, różne rodzaje gry Dobble, kultowe makao, czy też uwielbianą przez dzieci grę w kuku. Ostatnia propozycja ucieszy szczególnie najmłodszych. Natomiast w przypadku Dobble znajdziesz również warianty dla starszych dzieci. Do prezentowej listy zajączka można też śmiało dopisać Dixit – grę, która w fantastyczny sposób rozbudza wyobraźnię. Niezależnie od tego, którą karciankę wybierzesz, przy stole może zebrać się cała rodzina. Zapewniamy, wszyscy będą się świetnie bawić! Taki prezent na Wielkanoc dla dziecka nie tylko je ucieszy, ale też będzie świetną okazją do wspólnego spędzania czasu.

Inna dobra zabawka na Wielkanoc to planszówka. Taki pomysł na prezent na Wielkanoc dla dziecka będzie na pewno trafiony. Tym bardziej, że w gry planszowe, które Twoja pociecha ma na półce graliście mnóstwo razy. Zatem te święta to doskonała okazja, żeby wzbogacić kolekcję o jakieś nowości. A dodatkowo to też idealny czas, aby razem zagrać w nową planszówkę. Wybierając ją po pierwsze zwróć uwagę na przedział wiekowy. Gry planszowe dla 3.latka będą inne niż gry planszowe dla 6.latka. Wiele z nich będzie różnił poziom trudności, design czy fabuła. Mnóstwo jest jednak takich planszówek, przy których doskonale może bawić się cała rodzina.zabawka na Wielkanoc


Zestaw kreatywny - prezent na Wielkanoc, który da mnóstwo radości

Świąteczna przerwa to doskonała okazja do zajęcia się swoim hobby lub odkrycia czegoś nowego. A wiadomo przecież, że takie zajęcia dzieci wprost uwielbiają. Rodzice z kolei wiedzą, że warto czymś skutecznie zainteresować pociechę. Wówczas nie tylko miło spędzi czas, ale też pozwoli im odetchnąć.

Zestaw kreatywny jako prezent na Wielkanoc dla dziecka może być inspiracją i początkiem wspaniałej przygody. W Fabryce Puzzli znajdziesz zestawy kreatywne dla dziewczynki i zestawy kreatywne dla chłopca. Aby łatwiej było wybrać coś odpowiedniego w obu kategoriach podzieliliśmy je biorąc pod uwagę wiek. Wśród zestawów kreatywnych są idealne zabawki na Wielkanoc. Na przykład koraliki do zgrzewania, z których można wykonywać rozmaite obrazki.

Ogromną frajdę sprawiają też dzieciom wszelkie masy plastyczne. Świetna jest np. Tubi Jelly. To masa plastyczna, z której można tworzyć trójwymiarowe figurki o żelowej konsystencji. Wystarczy połączyć ją z odpowiednim aktywatorem. Ciekawą możliwość tworzenia oryginalnych przedmiotów daje zestaw do robienia gipsowych magnesów świecących w ciemności. Dziewczynkom spodobają się z pewnością wszelkie zestawy koralików, z których można wykonać biżuterię. Z kolei chłopcom mogą przypaść do gustu klocki konstrukcyjne. Natomiast uniwersalnym i zawsze trafionym pomysłem są również zestawy do malowania. Im większy zestaw, tym lepszy!

Zestawy kreatywne czy różnego typu artykuły plastyczne to idealne zabawki na Wielkanoc dla dzieci. Z jednej strony umożliwią kreatywne spędzenie czasu, a z drugiej strony po takich aktywnościach zawsze zostają miłe pamiątki.

 

Zajączek wielkanocny czy królik wielkanocny ? Zobacz nasze pozostały artykuły na blogu - Ozdoby wielkanocne, owieczka wielkanocna symbolika, maskotka królik wielkanocny jako upominek i wiele więcej :)