Co wręczyć przedszkolakom na Mikołajki?

Każdy lubi dostawać prezenty, a w szczególności dzieci, które tylko czekają na to, aż święty Mikołaj przyniesie im jakiś miły podarunek. Rodzice dokładają wszelkich starań do tego, aby ich pociechy miały wszystko co najlepsze, żeby malował się na ich twarzy uśmiech. Nie trzeba mieć oczywiście okazji do obdarowania bliskich, ale dla najmłodszych Mikołajki są czymś magicznym, wyczekują ich z niecierpliwością. Świetną opcją w przypadku przedszkolaków jest wręczenie każdemu z nich wspaniałej paczki zawierającej szereg niespodzianek i to nie tylko tych słodkich.


Wręczanie dzieciom prezentów w okresie bożonarodzeniowym jest już wieloletnią tradycją, dlatego każde z niecierpliwością wyczekuje prezentów z tej okazji. Wszystko zaczyna się od Mikołajek, które są przedsmakiem tego, co znajdzie się w Wigilię pod choinką. Wystarczą drobne upominki, aby wywołać uśmiech na twarzy małych pociech. Paczki mikołajkowe to jednak nie tylko słodkości, które dziecko dostaje zwykle na co dzień, więc nie jest do dla niego niczym niezwykłym. Warto stworzyć paczkę, która miło zaskoczy podopiecznych. Strzałem w dziesiątkę dla przedszkolaków jest ta edukacyjna, której zawartość będzie bawić i uczyć. Idealnie sprawdzą się naklejki i album do przyklejenia, kolorowanka i kredki, książka, kolorowe kulki, małe puzzle, farby do malowania rękoma, koraliki z drewna do zawlekania na sznurek, ramka z drewna do samodzielnego przyozdobienia, zestaw kolorowej plasteliny. Małe dzieci są odkrywcami, ale mają na początku trudności z dłuższym skupieniem uwagi, dlatego warto wręczać im prezenty mające pozytywny wpływ na ich rozwój. Najlepsze przyswajanie informacji ma miejsce właśnie przez połączenie nauki z zabawą.


W paczce mikołajkowej oczywiście nie może zabraknąć czegoś smacznego na ząb, ale nie powinny to być wysokoprzetworzone produkty, bogate w rafinowany cukier czy szereg chemicznych związków. Godne polecenia będą pierniki do przyozdobienia, suszone owoce, bakalie, ciasteczka owsiane, dobrej jakości czekolada, stuprocentowy sok owocowy. Na rynku działa wiele firm mających w swojej ofercie gotowe paczki do przedszkolaków, ładnie zapakowane i przyozdobione. Będzie to duże ułatwienie, wygoda i oszczędność czasu.