Prezent, który bawi czy prezent, który uczy? Dlaczego nie i to, i to! 10 pomysłów na paczki mikołajowe dla przedszkolaków. Oto co warto do nich włożyć.

Paczki mikołajkowe dla przedszkolaków bardzo często okazują się prawdziwym wyzwaniem, a dokładnie wyzwaniem jest ich przygotowanie. Kolejne wyprawy do sklepów potrafią nie przynosić efektów. Bywa też, że wertowanie sklepów internetowych przez kolejne godziny również nie daje rezultatów. To nie dla tego, że brakuje ciekawych upominków. Najczęściej powodem zakupowych problemów jest... brak pomysłów. Co podarować dziecku? Sprezentować tę popularną zabawkę? A może wybrać coś bardziej wyszukanego? Zabawnego, a może edukacyjnego? Pewne jest, że paczki mikołajkowe dla przedszkolaków, poza prezentami, powinny być pełne emocji. Dzieci, jak to dzieci, rozmawiają o tym co dostały. I zazwyczaj wyrażają najszczerszą opinię na temat wszystkiego co znalazło się w paczce na mikołajki. Bez względu na to, jaki wysiłek dorośli włożyli w przygotowanie upominków.

Aby zapobiec wszelkim kłopotom związanym z szukaniem prezentów przedstawiamy pomysły, które gwarantują, że paczki na Mikołaja dla przedszkolaków będą trafione. A na buziach maluchów pojawią się szerokie uśmiechy.

A poza tym, zapewniamy, że podarunki nie będą nudne. Wzięliśmy bowiem pod zarówno upodobania najmłodszych jak i wartości edukacyjne oraz rozwojowe. Dlatego nie tylko dzieciom spodobają się upominki, ale też przypadną do gustu dorosłym.






MIKOŁAJKOWA PACZKA DLA PRZEDSZKOLAKA – ODKRYWANIE TALENTÓW

MIKOŁAJKOWA PACZKA DLA PRZEDSZKOLAKA – ODKRYWANIE TALENTÓW


Zestaw małego...

Ogrodnika, lekarza, artysty, czy inżyniera – teraz każde dziecko może być kim chce. Nie musi czekać na dorosłość i kończyć kierunkowe uczelnie. Marzenie o wykonywaniu upragnionego zawodu są prawie... na wyciągnięcie ręki. Prawie, ponieważ to dorośli mogą sprawić, aby takie dziecięce marzenie się ziściło! Dziecko może mieć w domu własne laboratorium, kopalnię diamentów albo fabrykę produkującą kosmetyki. Dzięki takim zestawom doświadczalnym najmłodsi zdobywają wiedzę przez zabawę. A kto wie, może przedszkolak bawiąc się zacznie rozwijać swoje pasje i odkryje powołanie!

 

Zabawkowe instrumenty

Zanim dziecko zacznie chodzić na drogie lekcje gry na gitarze, pianinie... warto wypróbować „wersję testową” nauki na... zabawkowych instrumentach. Ten rodzaj zabawek gwarantuje mnóstwo radości dla najmłodszych. A dla dorosłych, no cóż... również zapewni wiele emocji. Wybierając zabawkowe instrumenty warto zwracać uwagę na jakość ich wykonania. Niektóre są naprawdę dobrze zrobione. Dzięki temu zabawa nimi to dla najmłodszych sposób na ćwiczenie słuchu. Może nawet okazać się, że dziecko załapie muzycznego bakcyla i zechce ćwiczyć na profesjonalnym instrumencie.








PACZKA NA MIKOŁAJKI DLA DZIECKA – ROZBUDZANIE WYOBRAŹNI

PACZKA NA MIKOŁAJKI DLA DZIECKA – ROZBUDZANIE WYOBRAŹNI

Glina samoutwardzalna dla dzieci

Od razu gotowa do użycia masa plastyczna, która twardnieje w powietrzu. Brzmi jak bałagan? Nic bardziej mylnego! Taka glina jest stosowana na warsztatach i różnych zajęciach nawet z najmłodszymi szkrabami. Lubiana jest również z tego względu, że nie zostawia znacznych zabrudzeń oraz sama zastyga. Dzięki temu doskonale sprawdza się jako bezpieczna zabawka kreatywna. Takie zabawki dzieci kochają ponad wszystko. Dodatkowo glina samoutwardzalna rozwija zdolności manualne. Paczka na mikołajki dla dziecka z takim hitem pozwoli też zaangażować się w zabawę dorosłym.

 

Klocki do budowania

Klocki konstrukcyjne do ćwiczenia myślenia przestrzennego, klocki magnetyczne do uczenia się brył, klocki tematyczne... klocków i różnych ich odmian jest w bród. A zalet zabawy nimi jeszcze więcej! Klocki to jedna z tych zabawek, która sprawdza się zarówno w grupie jak i w pojedynkę. Doskonale wiadomo, że takie dziecięce aktywności rozwijają wyobraźnię oraz zrozumienie przestrzeni. Nieskończone możliwości potencjalnych budowli zawsze sprawiają dzieciom wiele frajdy. Dodatkowo, skończone budowle można dumnie postawić na półce w ramach zachęty do rozwoju i kreatywnej zabawy z dala od telefonu, tabletu i telewizora.







PACZKI MIKOŁAJKOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW – ĆWICZENIE LOGICZNEGO MYŚLENIA

PACZKI MIKOŁAJKOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW – ĆWICZENIE LOGICZNEGO MYŚLENIA

Domino dla najmłodszych

Domino, które dorośli pamiętają z dzieciństwa, to nie to samo, które dostępne jest teraz. Zamiast czarnych kostek z białymi kropkami można znaleźć naprawdę mnóstwo ciekawych wariantów tej kultowej gry. Mikołajkowe paczki dla przedszkolaków to idealny moment, aby podarować maluchom coś edukacyjnego. Może to być np. domino słowne, domino z postaciami z bajek czy też gra domino ze zwierzątkami. Dzięki temu, gra rozwija nie tylko zdolności kognitywne, ale i wyobraźnię oraz kreatywność.

Gry planszowe – nieskończony potencjał

W tych czasach trudno polecić jedną, konkretną planszówkę. Ich rodzai są niezliczone ilości – od klasycznych scrabble i „chińczyka”, po wymyślne plansze wielopoziomowe z wartką fabułą. Pewne jest, że zawsze znajdzie się gra planszowa stosowna do wieku i zainteresowań. Planszówka  zapewni rozrywkę z rodziną i przyjaciółmi na długi czas. Na prezent do paczki mikołajowej dla przedszkolaka na pewno się nada! Oczywiście jeśli podarunki dzieci otrzymują w przedszkolu, gry planszowe powinny być takie same, przynajmniej w grupie. Wówczas producent gier planszowych jest najlepszą opcją na zakup takich prezentów.







PACZKA NA MIKOŁAJA DLA DZIECKA – NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

PACZKA NA MIKOŁAJA DLA DZIECKA – NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

Gry do nauki – czytania, pisania, liczenia

Jeśli nie jest to jeszcze częścią zabawkowego arsenału malucha, warto rozważyć właśnie taki upominek od Mikołaja. Klasyczne, tradycyjne gry do nauki podstawowych umiejętności są bezcenne. Nauka czytania, pisania czy liczenia mogą naprawdę być przyjemnością. A jak powszechnie wiadomo nic tak nie rozwija jak połączenie zabawy z nauką. Natomiast gdy przedszkolak podrośnie do wieku szkolnego, będzie na 100 procent wdzięczny za świetny start do świata nauki. Dlatego paczki mikołajkowe dla dzieci z takimi prezentami to trafiony pomysł.

 

Puzzle 3D, klasyczne, z historią

Stare i nieśmiertelne, puzzle po dziś dzień zapewniają rozrywkę dzieciom w każdym wieku, jak i dorosłym. Puzzle są obecnie dostępne w wielu wariantach, a producenci puzzli na brak kreatywności nie narzekają. Klasyczne puzzle, efektowne puzzle 3D, a nawet książki z puzzlami czy puzzle-zagadki. W każdym wydaniu zajmują, rozwijają, a także uczą. Między innymi skupienia, z którym problem ma coraz więcej dzieci. Układanie puzzli pozwala skoncentrować się, wyciszyć i zrelaksować z dala od nowoczesnych urządzeń.







PACZKA DLA DZIECKA NA MIKOŁAJKI – ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI

PACZKA DLA DZIECKA NA MIKOŁAJKI – ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI

Koraliki, prasowanki i biżuteria

Na pierwszy rzut oka to zabawki kierowane bardziej do dziewczynek. I rzeczywiście koraliki i tworzenie ozdób z nich to faktycznie dziewczęce zajęcie. Zestawy do robienia własnej biżuterii są sprawdzonym sposobem na rozwijanie zdolności manualnych oraz artystycznych. Paczka dla dziecka na mikołajki z tak uroczym asortymentem ucieszy i zajmie na wiele godzin. W przypadku rezolutnych dzieci może to być nawet początek zabawy w przedsiębiorczość. Bywa bowiem, że, ilość bransoletek i naszyjników przerasta potrzeby designerki. I zaczyna ona wymieniać się z koleżankami.
Natomiast różnego rodzaju prasowanki to uniwersalne zabawki zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Efekty prac, które powstają potrafią zrobić wrażenie.







PACZKA DLA PRZEDSZKOLAKA NA MIKOŁAJKI – INSPIROWANIE DO AKTYWNOŚCI
PACZKA DLA PRZEDSZKOLAKA NA MIKOŁAJKI – INSPIROWANIE DO AKTYWNOŚCI

Ring toss, kręgle i inne gry zręcznościowe

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego nie wolno zapominać o rozwoju ruchowym. Gry zręcznościowe absolutnie powinny się znaleźć w każdym dziecięcym pokoju. Przedszkola wiedzą to doskonale i na półkach można znaleźć sporo takich zabawek. Zabawki inspirujące do ruchu pozwalają dzieciom zużyć nadmiar energii, uczą potrzeby codziennej aktywności fizycznej, a ponadto mogą nauczyć dzieci zdrowego zmysłu rywalizacji.

 

Jaka zatem powinny być paczki mikołajkowe dla przedszkolaków? Przede wszystkim paczka dla przedszkolaka powinna ucieszyć malucha. Warto jednak, aby dodatkowo rozwijała na różnych płaszczyznach i dawała możliwości odkrywania upodobań i pasji.

Paczki mikołajkowe dla przedszkolaków