Dzień babci i dziadka przedszkole - Ważny dzień nie tylko dla dziadków

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które jest obchodzone corocznie 21 i 22 stycznia w Polsce. To doskonała okazja do wyrażenia naszej miłości i wdzięczności naszym babciom i dziadkom za ich opiekę, miłość i wsparcie. Warto pamiętać, że Dzień Babci i Dziadka to nie tylko święto rodzinne, ale również szkolne. W wielu przedszkolach i szkołach organizowane są specjalne uroczystości z okazji tego święta, podczas których dzieci przygotowują prezenty dla swoich babć i dziadków, a także występy artystyczne i inne atrakcje.

W przedszkolu Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do wspólnej zabawy i celebrowania więzi rodzinnych. Dzięki różnym zabawom i aktywnościom dzieci mogą lepiej poznać swoich dziadków i bliżej z nimi współpracować. To także doskonała okazja do nauki o tradycjach i kulturze naszych babć i dziadków oraz do umacniania więzi międzypokoleniowych. Warto pamiętać, że dla dziadków to też będzie emocjonalne przeżycie.
Scenariusz uroczystości Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to także ważny dzień dla samych dziadków. Jest to okazja do docenienia ich roli i znaczenia w naszym życiu oraz do podziękowania im za wszystko, co dla nas zrobili i co dla nas robią. Dla wielu dziadków Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto, podczas którego mogą spędzić czas z wnukami i cieszyć się wspólnie z nimi.

W przedszkolu Dzień Babci i Dziadka może być także okazją do zorganizowania specjalnych zajęć i zabaw związanych z tematem babć i dziadków. Dzieci mogą np. wziąć udział w zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły wykonać specjalne upominki dla swoich dziadków, np. laurki czy kartki. Można także zorganizować zabawy ruchowe i gry dostosowane do możliwości dziadków, aby mogli oni aktywnie uczestniczyć w zabawie. Warto pamiętać, aby zawsze szanować indywidualne potrzeby i możliwości naszych dziadków i dostosować zajęcia do ich możliwości.

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do uczczenia naszych bliskich i podziękowania im za ich miłość i opiekę. W przedszkolu jest to także doskonała okazja do nauki o tradycjach i kulturze oraz do budowania więzi międzypokoleniowych. Pamiętajmy, aby zawsze szczególną uwagę na potrzeby i możliwości naszych dziadków i dostosować zajęcia do ich potrzeb.

W przedszkolu Dzień Babci i Dziadka to także doskonała okazja do rozmowy z dziećmi o znaczeniu i roli babć i dziadków w naszym życiu oraz o tym, jak ważne jest szanowanie i dbanie o nasze bliskie relacje z nimi. Można również wykorzystać ten dzień, aby zachęcić dzieci do wzięcia udziału w zabawach i aktywnościach z dziadkami, np. spędzenia z nimi czasu na świeżym powietrzu, wspólnym gotowaniu czy grach planszowych.

Dzień Babci i Dziadka to także doskonała okazja do nauki o tradycjach i kulturze naszych babć i dziadków. Można wykorzystać ten dzień, aby opowiedzieć dzieciom o historii i zwyczajach naszej rodziny, o tym, jak żyli nasi dziadkowie i babcie kiedy byli młodzi, o ich pracy i zainteresowaniach. W ten sposób dzieci mogą lepiej poznać swoje korzenie i zrozumieć, jak ważna jest rodzina w naszym życiu.Scenariusz uroczystości Dzień Babci i Dziadka

Oto kilka propozycji scenariuszy imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka, które można zorganizować w przedszkolu:
 1. Uroczystość artystyczna - dzieci przygotowują specjalne prezenty dla swoich babć i dziadków, np. laurki, kartki, rękodzieła, a następnie przedstawiają je podczas specjalnej uroczystości artystycznej, podczas której występują z piosenkami, tańcami i innymi atrakcjami.
 2. Zabawy ruchowe - dziadkowie i wnukowie mogą wziąć udział w różnych zabawach ruchowych, np. grach zespołowych, zabawach na świeżym powietrzu, zabawach z piłkami itp. Ważne, aby dostosować zabawy do możliwości dziadków i zapewnić im bezpieczeństwo podczas zabawy.
 3. Gry i zabawy zręcznościowe - dziadkowie i wnukowie mogą razem bawić się w różne gry i zabawy zręcznościowe, np. gry planszowe, rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny itp.
 4. Wspólne gotowanie i pieczenie - dzieci mogą przygotować wspólnie z dziadkami specjalne potrawy lub ciasta, co pozwoli im na wspólną zabawę i naukę nowych umiejętności kulinarnych.
 5. Opowieści i wspomnienia - dziadkowie mogą opowiedzieć dzieciom o swoich młodzieńczych latach, o swoich zainteresowaniach i pracy, a także o swoich przygodach i wspomnieniach z dzieciństwa. To doskonała okazja do nauki o historii i tradycjach rodziny oraz do budowania więzi międzypokoleniowych.
 6. Zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy - dziadkowie i wnukowie mogą wspólnie zwiedzić ciekawe miejsca w okolicy, np. muzea, parki, galerie sztuki itp. To doskonała okazja do poznawania nowych rzeczy i do wspólnej zabawy.
 7. Festyn rodzinny - można zorganizować festyn rodzinny z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas którego dziadkowie i wnukowie będą mogli razem bawić się i uczestniczyć w różnych atrakcjach, np. grach i zabawach, konkursach, występach artystycznych itp.
 8. Wspólne czytanie książek - dziadkowie mogą czytać swoim wnukom ulubione książki lub opowiadać im bajki i historie, co pozwoli im na wspólne spędzenie czasu i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.
 9. Warsztaty rękodzielnicze - dziadkowie mogą pokazywać swoim wnukom różne techniki rękodzielnicze, np. szycie, dzierganie, haftowanie itp. To doskonała okazja do nauki nowych umiejętności i do wspólnej zabawy.
Życzenia dla babci i dziadka przedszkole

Oto kilka propozycji życzeń dla babć i dziadków, które dzieci mogą wyrecytować podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu:
 • "Babciu i Dziadku, dziękujemy za wszystko, co dla nas robicie. Jesteście dla nas skarbem i oparciem. W Dniu Babci i Dziadka życzymy Wam dużo zdrowia, radości i uśmiechu na twarzy. Kochamy Was bardzo!"
 • "Babciu i Dziadku, jesteście dla nas najważniejsi na świecie. Dzięki Wam uczymy się wielu nowych rzeczy i mamy zawsze kogoś, na kogo możemy liczyć. W Dniu Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego najlepszego i mnóstwa radości z nami!"
 • "Babciu i Dziadku, jesteście dla nas największym skarbem. Zawsze jesteście dla nas cierpliwi i wyrozumiali, a także pełni mądrości i doświadczenia. W Dniu Babci i Dziadka życzymy Wam wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń. Jesteście dla nas najważniejsi!"

Życzenia dla babci i dziadka przedszkole

Wiersze dla babci i dziadka przedszkole

Oto kilka propozycji krótkich wierszyków rymowanych:

Propozycja 1

Babciu, Dziadku, najukochańsi,

Zawsze dla nas czas się znajdzie.

Wasz uśmiech, radość, ciepło serc,

Nigdy nie zostają bez znaczenia.


Propozycja 2

Babciu, Dziadku, nasze skarby,

Zawsze dla nas czas się znajdzie.

Wasze uśmiechy, radość, ciepło serc,

Zawsze będą dla nas ważne.


Propozycja 3

Babcia jest miła i dobra,

zawsze wszystkim pomaga.

Lubi czytać bajki i śpiewać,

a także robić pyszne ciastka.

Dziadek jest silny i mądry,

opowie ci ciekawe historie.

Lubi chodzić na spacery i grać w szachy,

a także naprawiać rzeczy, które się popsły.

Babcia i dziadek są dla mnie ważni,

bo zawsze mnie kochają i dbają.

Są jak skarby, które trzeba szanować,

bo są najlepszymi przyjaciółmi dla nas.

Wiersze dla babci i dziadka przedszkolePrezenty na dzień babci i dziadka przedszkole

Oto kilka pomysłów na prezenty, które mogą sprawić radość babciom i dziadkom:
 1. Książka z dedykacją od dzieci. Może być to książka z bajkami, wierszykami lub zdjęciami dzieci.
 2. Album ze zdjęciami. Babcia i dziadek na pewno ucieszą się z albumu ze zdjęciami swoich wnucząt.
 3. Ręcznie robiony przedmiot. Dzieci mogą zrobić na przykład laurkę, kartkę z życzeniami lub ozdobioną koszulkę.
 4. Drobny upominek. Babcia i dziadek na pewno ucieszą się z ładnej saszetki, kosmetyków, kawy czy herbaty.
 5. Wspólne spędzenie czasu. Może to być wizyta w parku, wyjście do kina lub po prostu spędzenie wolnego popołudnia razem z babcią i dziadkiem.Laurki na dzień babci i dziadka przedszkole

Oto kilka pomysłów na to, jak mogą wyglądać laurki na Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu:
 1. Laurka w kształcie serca. Dzieci mogą wykonać laurkę w kształcie serca i ozdobić ją ręcznie robionymi kwiatami, gwiazdkami lub innymi ozdobami.
 2. Laurka z ręcznie rysowanymi postaciami. Dzieci mogą narysować swoje ulubione zwierzaki, kwiaty lub inne postacie i umieścić je na laurce.
 3. Laurka z wyciętymi z papieru elementami. Dzieci mogą wyciąć z kolorowego papieru różne kształty i umieścić je na laurce, tworząc ciekawe kompozycje.
 4. Laurka z odlewem dłoni. Dzieci mogą wykonać odlew swojej dłoni i umieścić go na laurce, by pokazać, jak bardzo kochają swoje babcie i dziadków.
 5. Laurka z ręcznie pisanymi życzeniami. Dzieci mogą napisać lub namalować na laurce swoje życzenia dla babci i dziadka. Może to być na przykład wierszyk lub kilka zdań wyrażających miłość i wdzięczność.Upominki dla babci i dziadka przedszkole

Oto kilka pomysłów na upominki dla babci i dziadka, które mogą zrobić dzieci w przedszkolu:
 1. Ręcznie robiona biżuteria. Dzieci mogą zrobić dla babci i dziadka bransoletki lub naszyjniki z koralików lub inną ozdobną kompozycję.
 2. Ręcznie robiony przedmiot dekoracyjny. Dzieci mogą zrobić dla babci i dziadka ręcznie robioną lampkę, świecznik lub inny przedmiot dekoracyjny.
 3. Ręcznie robiona zabawka. Dzieci mogą zrobić dla babci i dziadka lalkę lub samochodzik z papieru lub innych dostępnych materiałów.
 4. Ręcznie robiony album ze zdjęciami. Dzieci mogą stworzyć dla babci i dziadka album ze zdjęciami, na których będą mogli umieścić swoje ulubione zdjęcia z rodzeństwem i rodzicami.Upominki dla babci i dziadka przedszkole
Kalendarz dla babci i dziadka przedszkole

Kalendarz dla babci i dziadka to świetny pomysł na prezent, który może zrobić dziecko w przedszkolu. Oto kilka pomysłów na to, jak taki kalendarz może wyglądać:
 1. Kalendarz z ręcznie rysowanymi obrazkami. Dziecko może narysować lub namalować na każdej stronie kalendarza obrazek przedstawiający coś, co lubi, np. swoje ulubione zwierzątko lub kwiatek.
 2. Kalendarz z ręcznie wykonanymi ozdobami. Dziecko może ozdobić każdą stronę kalendarza ręcznie wykonanymi elementami, takimi jak koraliki, gwiazdki czy kwiatki z papieru.
 3. Kalendarz z ręcznie napisanymi życzeniami. Dziecko może napisać lub namalować na każdej stronie kalendarza swoje życzenia dla babci i dziadka, np. "Życzę babci i dziadkowi wesołych urodzin" lub "Życzę babci i dziadkowi miłego dnia".
 4. Kalendarz z ręcznie wykonanymi zdjęciami. Dziecko może wybrać swoje ulubione zdjęcia i umieścić je na każdej stronie kalendarza. Może to być np. zdjęcie z wakacji, z rodzeństwem lub z rodzicami.
 5. Kalendarz z ręcznie robionymi naklejkami. Dziecko może wykonać ręcznie naklejki z różnymi kształtami i umieścić je na każdej stronie kalendarza. Może to być np. naklejka z gwiazdką, kwiatkiem lub zwierzątkiem.Święto Babci i Dziadka - Stwórzmy niezapomniane chwile

Święto Babci i Dziadka to szczególny dzień, kiedy to wnuczęta mogą podziękować swoim kochanym babciom i dziadkom za wszystko, co dla nich robią. Jest to okazja, by stworzyć niezapomniane chwile i okazać swoją miłość i wdzięczność tym niezwykłym osobom.

Babcia i dziadek to najlepsi przyjaciele, którzy zawsze są dla nas tam, gdy ich potrzebujemy. To oni noszą nas na rękach, gdy jesteśmy mali, czytają nam bajki do snu i pokazują nam świat. Są naszymi największymi fankami i zawsze chętnie nas wspierają.

Dlatego tak ważne jest, by podczas Święta Babci i Dziadka stworzyć im niezapomniane chwile, które będą dla nich wyjątkowe i niezapomniane. Możemy zrobić dla nich laurkę z ręcznie napisanymi życzeniami, upiec pyszne ciasto czy zorganizować wspólny spacer. Ważne, by pokazać im, że są dla nas ważni i kochamy ich bezgranicznie.

Niezapomniane chwile z babcią i dziadkiem są bezcenne i zostają w naszej pamięci na zawsze. Dlatego tak ważne jest, by je tworzyć i cenić każdą chwilę spędzoną z tymi niezwykłymi osobami. Niech Święto Babci i Dziadka będzie dniem pełnym miłości, radości i wdzięczności dla tych, którzy są dla nas najważniejsi.


dzień babci dziadka przedszkole