Typowym problemem dorosłych jest wybór ciekawego i jednocześnie praktycznego prezentu dla dziecka. W dobie Internetu warto zadbać o dostarczenie dziecku rozrywek, które nie potrzebują Internetu. Wybór jest całkiem spory.

 

Prezent dla dziecka zamiast zabawek

Prezenty dla dzieci, a dokładniej ich wybór, jest trudny. Ponieważ powszechny dostęp do sieci internetowej sprawił, że coraz młodsze dzieci surfują po Internecie w poszukiwaniu rozrywek, które zajmą im czas wolny i ich prezenty koncentrują się wokół komputera i sieci. Oczywiście dorośli dwoją się i troją, żeby odciągnąć dzieci od komputera, jednak z różnym skutkiem. Dlatego warto wykorzystać okazję i postawić na prezent, który z jednej strony pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a z drugiej nigdy się nie nudzi i, co równie ważne, nie potrzebuje Internetu. Warto postawić na ciekawy prezent dla dziecka zamiast zabawek. Mogą to być zarówno edukacyjne prezenty dla dzieci, jak i kreatywne prezenty dla dzieci. Takie prezenty są idealnym rozwiązaniem dla dzieci w każdym wieku i nadają się na każdą okazję. Mogą to być prezenty dla dzieci do przedszkola, jak i prezenty dla dzieci na zakończenie przedszkola, czy prezent dla dzieci w szkole lub prezenty dla dzieci na urodziny. Idealne będą:

  • gry,
  • puzzle,
  • zestawy kreatywne.

Prezent dla dziecka zamiast zabawek


Gry edukacyjne, planszowe i karciane

Gry edukacyjne, planszowe i karciane to z pewnością ciekawe prezenty dla dzieci na dzień dziecka i inne okazje, które przy tym nigdy się nie nudzą i do których nie potrzeba Internetu. Wśród nich występują gry, gdzie podejmujesz decyzje, jak i takie, które wymagają myślenia. Oczywiście można znaleźć gry dla każdej grupy wiekowej, będą gry edukacje dla 2-latka, jak i gry edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz starszych. Zanim jednak podejmiesz decyzję dotyczącą wyboru gry dla dzieci, warto wiedzieć, jak gry wpływają na psychikę dziecka.


Gry edukacyjne, planszowe i karciane


Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci

Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci to nie tylko super zabawa bez względu na wiek, ale również korzystne działanie na sferę intelektualną i psychiczną dziecka. Dlatego, że gry edukacyjne poprawiają aktywność poznawczą brzdąca. Oczywiście mają pozytywny wpływ na spostrzeganie i umiejętność podejmowania decyzji. Niektóre gry edukacyjne ćwiczą również zręczność manualną. Aktualnie istnieje wiele gier edukacyjnych, które zachwycą maluchy, jak i nieco starsze dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet młodzież w wieku szkolnym.  Wśród nich znajdą się między innymi gry edukacyjne o zwierzętach, gry edukacyjne o kosmosie, jak i  gry edukacyjne o emocjach oraz gry edukacyjne o Polsce

Najlepsze gry edukacyjne dla dzieciGry planszowe dla dzieci w każdym wieku

Gry planszowe dla dzieci to fantastyczna zabawa, która pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny, psychiczny i intelektualny dziecka. Po pierwsze, gdy planszowe uczą podejmowania decyzji. Z pewnością poprawiają przy tym refleks dziecka. Po drugie, gry planszowe poprawiają spostrzeganie i przewidywanie ruchów przeciwnika. Poza tym wpływają pozytywnie na zręczność. No i oczywiście – uczą przegrywać.

Gry planszowe dla dzieci w każdym wiekuWciągające gry karciane

Innym pomysłem na praktyczne prezenty dla dzieci są gry karciane. Doskonale wpływają na poprawę pamięci. Poza tym uczą koncentracji i skupienia i planowania oraz budowania strategii działania. Oczywiście gry karciane wpływają doskonale na poprawę samopoczucia i kontakty z rówieśnikami.

 
Wciągające gry karciane


Puzzle do układania

Puzzle do układania dla dzieci to rewelacyjny praktyczny prezent dla dzieci w każdym wieku. Wystarczy, że dobierzesz puzzle odpowiednie dla danej grupy wiekowej.


Puzzle do układania


Co dają puzzle?

Z pewnością puzzle wpływają zarówno na sferę psychiczną i intelektualną dziecka, jak i na jego małą motorykę i zdolności palpacyjne. Podczas układania puzzli pracują obie półkule mózgowe, co usprawnia procesy myślowe i pamięć. Poza tym puzzle wpływają pozytywnie na spostrzegawczość i kreatywność. Dzięki układaniu puzzli, dziecko jest spokojniejsze i wyciszone. A to nie jedyne korzyści, jakie płyną z układania puzzli.

Co dają puzzle?


Puzzle - jakie wybrać dla dzieci?

Puzzle do układania dla dzieci powinny być dobrane pod kątem wieku, rozwoju dziecka i jego zainteresowań. W przypadku najmłodszej grupy wiekowej, warto kupić puzzle z drewna. Koniecznie z małą ilością elementów. Natomiast puzzle dla dzieci w wieku przedszkolnym mogą być wykonane z drewna, jak i z innych materiałów. Popularnością cieszą się puzzle piankowe. Z pewnością ważnym aspektem jest dobór odpowiedniego nadruku na puzzlach, dlatego najlepszym wyjściem są puzzle z własnym nadrukiem na zamówienie. Wówczas możesz nabyć puzzle z dowolnie wybranym przez siebie zdjęciem. Na przykład mogą to być puzzle z koniem, puzzle z kotami, czy puzzle z dinozaurami. Oczywiście to nie jedyne możliwości – możesz zamówić puzzle z własnym zdjęciem lub puzzle z bajek. Ciekawym pomysłem na prezent są puzzle o nieregularnych kształtach, np. puzzle w kształcie zwierząt. Idealnie nadają się do nauki nowych pojęć.

 
Puzzle - jakie wybrać dla dzieci?


Zestawy kreatywne dla dzieci

Zestawy kreatywne dla dzieci wyzwolą drzemiące w dzieciach pokłady pomysłowości. W przeciwieństwie do wielu gier i zabaw dla dzieci, zestawy kreatywne, takie jak, np. Kreatywny Zestaw Małego Bystrzaka Figurki i Malowanki, umożliwiają dziecku wykazanie się cierpliwością i kreatywnością. Ponadto zestawy uczą również koncentracji na danej czynności i doskonale ćwiczą zdolności manualne. A przy tym, są niebanalną formą spędzenia wolnego czasu, którą Twoje dziecko pokocha.

Zestawy kreatywne dla dzieci